Napsali jsme pro vás….

Internet věcí (IoT) nás baví. Proto o něm rádi píšeme články pro náš web i pro různé časopisy a webové portály. Také natáčíme videa o našich produktech a jejich využití. Nechte se inspirovat.

IoT šetří energie a zlepšuje údržbu

IoT šetří energie a zlepšuje údržbu

Oblastí využití technologií na bázi Internetu věcí (IoT) je řada. Monitoring spotřeby energií a prediktivní údržba jsou nejen ve výrobních podnicích krásnými příklady efektivního využití IoT, které mění zažité postupy. Znalost reálné spotřeby umožní její optimalizaci...

pokračovat ve čtení
Využití internetu věcí pro digitalizaci obce

Využití internetu věcí pro digitalizaci obce

Smart City a IoT (internet věcí) jsou již vcelku provařené pojmy. Je to ale tak obsáhlá oblast, že se v ní řada lidí úplně ztratí, neví, čím začít dříve, a nakonec pak neudělá v podstatě nic. A přitom rychlé a jednoduché nasazení, efektivní provoz a možnost postupného...

pokračovat ve čtení
Měřím, tedy šetřím

Měřím, tedy šetřím

Úspory energií jsou tématem dnešních dní. Abychom mohli šetřit je důležité znát spotřebu. A to nejen v rámci ročního či měsíčního vyúčtování. Ale znát i vývoj spotřeby v rámci dne, umět identifikovat zdroje spotřeby, externí i interní vlivy. Toho docílíte častým...

pokračovat ve čtení
Webinář o využití IoT pro Facility Management

Webinář o využití IoT pro Facility Management

Poslechněte si, jak může IoT dávat smysl i v oblasti facility managementu. Dalibor Lukes z IOTOR byl hostem webináře pořádaného naším partnerem Hardwario. Dozvíte se o našich zkušenostech s IoT v rámci FM, příkladech projektu (i některé speciální), uvidíte ukázku naší...

pokračovat ve čtení

Videos

Představujeme…

Proč dáváme smysl IoT

SARAhub

Ukázka prostředí SARAhub

Ukázka řešení – Golf

Naše služby

Scénáře použití IoT v praxi

Ukázka řešení – monitoring strojů

FAQ

Často se nás ptáte …

Čím začít v IoT?

Vyberte si některou ze standardních oblastí a známý scénář. Díky tomu bude start velice rychlý, vyzkoušíte základy a pak můžete růst dál. Doporučujeme třeba monitorováním prostředí v kancelářích, skladech, výrobních halách, či třeba sledování spotřeby energií. 

Co potřebuji pro instalaci senzorů?

Většinou nic. Maximálně oboustrannou lepicí pásku či jiný způsob pro přidělání senzoru. Senzory, které používáme jsou neinvazivní a nepotřebují tedy ani složitou instalaci, montáž či připojení.

Kde mohu s IoT ušetřit?

Úspory naleznete skoro všude, kde společně dokážeme na základě informací a dat optimalizovat proces či chování lidí, strojů a prostředí. Může to být zefektivnění vytápění a tím úspory energií, může to být sledování stavu stroje a včas předejít havárii, sledováním spotřeby energie identifikovat oblasti k úspoře, zrychlení reakce na situaci v procesu (například výrobě) a řada dalších. Ozvěte se a najdeme oblast úspory i pro vás…. 

Budete potřebovat napojení na naší počítačovou síť?

V současné době jsou k dispozici speciální komunikační sítě pro IoT zařízení, které mají pokrytí v rámci většiny území České Republiky. Pro konkrétního klienta vybereme dle scénářů a lokality tu nejvhodnější. Tyto sítě nijak nevyužívají vaší stávající počítačovou síť. 

Již máme nějaké senzory v našem prostředí instalované, budeme je muset nahradit?

Naše řešení je integrovatelné s řadou okolních IoT či BMS systémů a tak dokážeme využít i vaše stávající senzory a data.

Využijte více co už máte!

4 + 14 =

Zavolejte nám

+420 234 707 950

Napište nám

team@iotor.eu

Sledujte nás